Loading…

Thaçi i prerë: Murin nuk do ta negociojmë me askë

  • 15/12/2016 | 12:03

Thaçi i prerë: Murin nuk do ta negociojmë me askë

Për murin e ndërtuar mbi lumin Ibër në Mitrovicë është deklaruar sot edhe presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Ky i fundit ka thënë se ndërtimi i këtij muri është jo ligjor dhe nuk do ta diskutojnë me asnjërën palë.

“Ndërtimi i murit është joligjor dhe në kundërshtim të plotë me të gjitha marrëveshjet e Brukselit. Theksoj fuqishëm se kjo çështje nuk do të negociohet as me Serbinë, e as me BE-në”, ka thënë Thaçi.

Ai, këto deklarata i ka bërë gjatë pjesëmarrjes me Këshillin Konsultativ për Komunitete./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë