Loading…

Thaçi: Jemi të bekuar me miqësinë amerikane

  • 12/06/2019 | 17:13

Thaçi: Jemi të bekuar me miqësinë amerikane

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se sot Prishtinës iu shtua busti i sekretares Albright dhe pllaka e bulevardit “Bill Clinton”, transmeton Gazeta Metro.


Përmes një postimi në Facebook, Thaçi tha kosovarët janë të bekuar me miqësinë amerikane.

“Kryeqytetit të Kosovës, Prishtinës, sot iu shtua edhe busti i sekretares Albright dhe pllaka e bulevardit “Bill Clinton”. Bashkë me shtatoren e presidentit Clinton, rrugët Bush dhe Dol, ne po e përjetësojmë admirimin e popullit të Kosovës për kontributin përcaktues të SHBA-së për lirinë dhe pavarësinë tonë. Jemi të bekuar me miqësinë amerikane”, ka shkruar Thaçi .

Kujtojmë se sot në Kosovë kanë qëndruar ish-presidenti amerikan Bill Clinton dhe ish-sekratarja Madeliene Albright.

Ata janë mirëpritur me një ceremoni shtetërore nga zyrtarët e Kosovës, për 20 vjetorin e çlirimit të vendit./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë