Loading…

Thaçi: Kosova, e përkushtuar për dialog

  • 16/02/2017 | 13:58

Thaçi: Kosova, e përkushtuar për dialog

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi me rastin e vendosjes së gurthemelit të ri kufitar në Merdar,në  mes Kosovës dhe Serbisë ka thënë se Kosova gjithmonë ka qenë e përkushtuar për dialog dhe paqe në rajon


“Sot e vendosëm gurthemelin e pikëkalimit të ri kufitar mes Kosovës dhe Serbisë në Merdarë. Kosova gjithmonë ka qenë e përkushtuar për dialog, për fqinjësi të mirë, për bashkëpunim në shërbim të qytetarëve, në shërbim të zhvillimit, lëvizjes së lirë dhe paqes në rajon”, ka shkruar presidenti në rrjetin social Facebook.

apostolova

“Me dialog dhe bashkëpunim, ne çdoherë e më shumë po e forcojmë identitetin tonë, sovranitetin, por edhe subjektivitetin shtetëror”, përfundoi ai, transmeton gazetametro.net

hashim-thaqi

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë