Loading…

Thaçi: Kosova po bëhet me ushtri moderne

  • 07/03/2017 | 14:53

Thaçi: Kosova po bëhet me ushtri moderne

Presidenti i vendit Hashim Thaçi i cili sot i dorëzoi Kuvendit të Kosovës projektligjin për Forcat e Sigurisë së Kosovës, ka shkruar disa fjalë edhe në rrjetin social Facebook, përpos konferencës që mbajti pas dorëzimit të këtij projektligji.


Tha shumë fjalë për të mirat që do t’i krijohen vendit me krijimin e ushtrisë, përderisa shkruan se Kosova po bëhet me ushtri moderne.

“Me përkrahjen e të gjitha institucioneve, shteti i ynë po bëhet me ushtri moderne, profesionale dhe shumetnike”, ka shkruar Thaçi në Facebook. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë