Loading…

Thaçi kujton Kadri Zekën e Jusuf e Bardhosh Gërvallën

  • 17/01/2017 | 13:59

Thaçi kujton Kadri Zekën e Jusuf e Bardhosh Gërvallën

Në 35 vjetorin e vrasjes së tre veprimtarëve të shquar të lëvizjes kombëtare, Kadri Zekës dhe Jusuf e Bardhosh Gërvallës, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kujtuar ata.

Thaçi ka thënë se Kadriu dhe vëllezërit Gërvalla ishin intelektualë të kohës moderne të paluhatshëm në përpjekjet e tyre për lirinë dhe të drejtat e shqiptarëve.

“Do t’i kujtojmë gjithmonë, sepse me kontributin e shquar dhe veprimtarinë e pandalshme hynë në historinë e ndritur të Kosovës”, u shpreh Thaçi në rrjetin social Facebook. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë