Loading…

Thaçi në Hagë, dikush vendos flamurin e UÇK’së para Gjykatës Speciale

  • 13/07/2020 | 09:02

Thaçi në Hagë, dikush vendos flamurin e UÇK’së para Gjykatës Speciale

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi do të intervistohet sot nga Prokuroria Speciale në Hagë.


Në ditën kur Thaçi do të jep deklaratën e parë në Hagë para organeve të drejtësisë, një kosovar nga diaspora ka vendosur flamurin e UÇK-së para objektit ku pritet të intervistohet presidenti, shkruan Indeksonline.

Valon Avdija nga Istogu që jeton e vepron në Belgjikë ka thënë se ai lokacion në Hagë, ka patur nevojë për këtë ndryshim të vogël.

Tha֛çi e Veseli kanë deklaruar ditë më parë se janë krenarë me luftën e UÇK-së duke shtuar se ligji i vetëm të cilin e kishin shkelur ka qenë ai i kasapit të Ballkanit.

Flamuri i UÇK-së në Hagë

Flamuri i UÇK-së vendoset para objektit të Gjykatës në Hagë!

Posted by IndeksOnline on Sunday, 12 July 2020

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë