Loading…

Thaçi: Nuk është e vërtetë që pagesa nga RTK është bërë gabim për një shkronjë

  • 07/10/2021 | 19:29

Thaçi: Nuk është e vërtetë që pagesa nga RTK është bërë gabim për një shkronjë

Analisti Jusuf Thaçi ka reaguar pasi Radio Televizioni i Kosovës i ka paguar 472 mijë euro për pesë vjet një kompanie që nuk i ka ofruar shërbim.


Siç është thënë në mbledhjen e sotme të Komisionit parlamentar për Buxhet, Punë dhe Transfere, ku ka raportuar edhe drejtori i RTK-së Ngadhnjim Kastrati,  e gjithë kjo ka ndodhur shkaku i mungesës së një “R-je”, ku në vend të KRU “Pastrimi”, paratë i kanë shkuar kompanisë “Pastimi”.

Thaçi përmes një postimi në Facebook tha se nuk është e vërtetë se pagesa është bërë gabim për shkak të një shkronje por aty duhet të ketë qenë edhe numri i xhirollogarisë.

Ai tha se ky lloj justifikimi i mashtrimit e hajnisë është ofendues, përveçse krim.

Postimi i plotë:

Kjo është hajgare.

Për t’u ekzekutuar një pagesë duhet emri dhe numri i xhirollogarisë së përfituesit. Nëse këto dy të dhëna nuk përputhen, pagesa nuk ekzekutohet.

Kështu që nuk është e vërtetë që pagesa është bërë gabim për shkak të një shkronje në emrin e përfituesit, por aty duhet të ketë qenë edhe numri i xhirollogarisë së “përfituesit gabim”.

Ky lloj justifikimi i mashtrimit e hajnisë është ofendues, përveçse krim.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë