Loading…

Thaçi për lojtarët e kombëtares: Ju jeni krenaria jonë

  • 16/03/2019 | 20:59

Thaçi për lojtarët e kombëtares: Ju jeni krenaria jonë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka dalur në përkrahje të lojtarëvë të Kosoës në prag të ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës me 21 dhe 25 mars, transmeton Gazeta Metro.


Kosova do të luajë dy ndeshje në muajin mars, më saktësisht me 21 mars ndaj Danimarkës (miqësore) dhe me 25 mars ndaj Bullgarisë – në kuadër të ndeshjes së parë të kualifikimeve për kampionatin evropian 2020.

Thaçi  është paraqitur në një video motivuese nga Gazeta Blic për t’i përkrahur lojtarët e Kombëtares së Kosovës si një tifoz mjaft i përkushtuar.

Presidenti ka thënë se  lojtarët e Kosovës janë krenaria e jonë.

“Jeni fitorja dhe krenaria jonë. Tregoni botës se çka mund të bëni. Jemi krenar me ju”, ka thënë ai./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë