Thaçi për takimin me Merkel dhe Macron: Këto janë 3 çështjet që do të bisedohen në Berlin

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka zbuluar detaje të reja para takimit të Brukselit i cili do të mbahet me 29 prill, ai tha se në këtë takim nuk do të ketë dialog mes Kosovës dhe Serbisë, por se do të kërkon nga Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti i Francës, Emmanuel Macron të liberalizojnë … Vazhdoni me leximin e Thaçi për takimin me Merkel dhe Macron: Këto janë 3 çështjet që do të bisedohen në Berlin