Loading…

Thaçi përgëzon deputetët për miratimin e ligjit për sanksionet penale

  • 18/04/2017 | 17:59

Thaçi përgëzon deputetët për miratimin e ligjit për sanksionet penale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka vlerësuar si një hap të qëlluar Miratimin e Projektligjit për Ekzekutimin e Sanksioneve Penale nga Kuvendi.


Thaçi ka thënë se një miratim i tillë do të forcojë edhe më tutje sundimin e ligjit në Kosovë, përcjell gazetametro.net

“Me këtë Projektligj, Kosova po përmbush standardet dhe vlerat evropiane, duke ndihmuar përshpejtimin e rrugës sonë të pakthyeshme në BE”, ka shkruar ai.

Edhe ambasadori amerikan në Kosovë Greg Delawie deklaroi se Kuvendi sot mori një hap konkret për të luftuar korrupsionin, me miratimin e Ligjit për ekzekutimin e sanksioneve penale.

Miratimin e këtij ligji, tash e një kohë janë duke e kërkuar ambasadorët e shteteve mike, në veçanti ambasadori britanik, Ruairi, O’Connell dhe ai amerikan, Greg Delawie.

Deputetët fillimisht kishin refuzuar të jepnin votat e tyre për këtë ligj, por në fund ata duket të jenë dorëzuar përballë presionit të ndërkombëtarëve. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë