Loading…

Thaçi përjashton partitë nga reforma zgjedhore

  • 25/11/2016 | 08:19

Thaçi përjashton partitë nga reforma zgjedhore

Presidenti Hashim Thaçi ka formuar një nëngrup punues për reformën zgjedhore dhe në të nuk ka përfshirë asnjë përfaqësues të subjekteve politike. Takimi i parë i kësaj trupe është mbajtur tashmë.

Pjesë e nëngrupit janë përfaqësuesit e disa organizatave joqeveritare, Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) dhe të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), si dhe përfaqësuesit e zyrave ligjore të Presidencës, Kuvendit e të Qeverisë. Nëngrupi e ka zhvilluar një takim, shkruan sot Koha Ditore.

Në të dytin, që është planifikuar të mbahet javën e ardhshme, është paraparë të diskutohet mbi bazën e ndryshimeve ligjore që ishin finalizuar në 2014-n, por që nuk kishin kaluar në Kuvend.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë