Loading…

Thaçi pret zyrtarin e Selisë së Shenjtë

  • 20/03/2017 | 21:56

Thaçi pret zyrtarin e Selisë së Shenjtë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, së bashku me liderë fetarë kosovarë, ka pritur zyrtarin e lartë të Selisë së Shenjtë, Monsignor Vincenzo Paglias.


Paglia është edhe themelues i Komunitetit të Shën Exhidios, dhe sipas Thaçit, ai ishte mik i Kosovës në kohëra të vështira dhe i tillë vazhdon të jetë edhe sot.

‘Ishte kënaqësi dhe nder që së bashku me liderë fetarë të Kosovës, t’i uroj mirëseardhje Monsignor Vincenzo Paglias, themelues i Komunitetit të mirënjohur të Shën Exhidios dhe zyrtar i lartë në Seli të Shenjtë. Ishte mik i Kosovës në kohëra të vështira, është mik i vërtetë i Kosovës sot’, ka thënë Thaçi.

Ndërkaq, vlen të theksohet se Vatikani, ku edhe gjendet Selia e Shenjtë, nuk e ka njohur akoma pavarësinë e Kosovës./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë