Loading…

Thaçi: Sali Berisha është argat i Milosevicit që 3 dekada, u pajtua që Kosova të mbetet nën Serbi

  • 21/05/2019 | 09:55

Thaçi: Sali Berisha është argat i Milosevicit që 3 dekada, u pajtua që Kosova të mbetet nën Serbi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka quajtur ish-kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha si argat i kriminelit Slobodan Milosevic, që 3 dekada, transmeton Gazeta Metro.


Thaçi ka thënë se Berisha është vetëm argat i Milosevicit që 3 dekada, ai sipas tij bën përçarësin e politikës shqiptare dhe po e pengon zhvillimin e Shqipërisë.

“Berisha është argat i Sllobodan Millosheviçit prej 3 dekadash, bën përçarësin e politikës shqiptare, përqafon idetë antikombëtare dhe pengon të ardhmen zhvillimore të Shqipërisë”, theksoi Thaçi.

Thaçi po ashtu tha se Berisha ka qenë që Kosova gjithmonë të jetë autonomi kulturore nën Serbinë, sipas tij ai ka pasur vullnetin që shteti i Kosovës të mbetet nën Serbi, transmeton Gazeta Metro.

“Saliu ka qenë gjithmonë që Kosova të jetë autonomi kulturore nën Serbinë. Ai ka pasur vullnetin dhe ka treguar angazhim që Kosova të mbetet nën Serbi”, shtoi Thaçi, duke akuzuar se “Sali Ramë Berisha ka furnizuar Millosheviçin me kallashnikovë që të vazhdonte gjenocidin në Kosovë”, ka thënë Thaçi./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë