Loading…

Thaçi tregon shkakun e takimit me ambasadorin britanik

  • 22/11/2018 | 23:24

Thaçi tregon shkakun e takimit me ambasadorin britanik

Presidenti Hashim Thaçi sot ka qëndruar në Ambasadën e Britanisë së Madhe në Prishtinë, ku është takuar me ambasadorin Ruairi O’Connell.

Pas përfundimit të takimit në rezidencën e ambasadorit britanik, kur është pyetur për arsyen e kësaj vizite, Thaçi e dha këtë përgjigje:

“Për drekë, veç për qejf”, tha ai.

Më shumë se kaq nuk foli, e as nuk sqaroi nëse një takim sikurse me britanikun e më kolegë të këtij të fundit e pati me herët gjatë ditës.

Gjatë takimit me ambasadorin britanik, preidenti Thaçi është shoqëruar nga dy këshilltarët e tij, Blerim Shala dhe Ardian Arifaj.

As nga Ambasada britanike nuk dhanë shumë detaje rreth kësaj vizite të Thaçit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë