Loading…
Thaçi u uron besimtarëve myslimanë Fitër Bajramin
  • 14/06/2018 | 18:46

Thaçi u uron besimtarëve myslimanë Fitër Bajramin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar në Facebook besimtarët myslimanë, të cilët nesër festojnë Fitër Bajramin.

Ai ka thënë se me të përfunduar muaji i shenjtë i Ramazanit, vjen Bajrami, një muaj me devotshmëri e fisnikërim shpirtëror.

“Pas muajit të shenjtë të Ramazanit, një muaji me përplot përkushtim, adhurim, devotshmëri dhe fisnikërim shpirtëror, vjen edhe festa e Fitër Bajramit. Besimtarëve myslimanë ua uroj këtë festë, duke ju dëshiruar sa më shumë tolerancë, mirëkuptim dhe mirëqenie në familjet e tyre. Qytetarët tanë, pa dallime etnike dhe fetare, çdoherë e më shumë po i forcojnë dhe kultivojnë vlerat e përbashkëta në shërbim të paqes”, ka shkruar Thaçi.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë