Loading…

Thaçi: Vdekja e albanologut Skënder Gashi, humbje e madhe për të gjithë

  • 27/06/2019 | 17:41

Thaçi: Vdekja e albanologut Skënder Gashi, humbje e madhe për të gjithë

Presidenti I Kosovës është shprehur i pikëlluar lidhur me vdekjen e albanologut Skënder Gashi, shkruan Gazeta Metro.


Thaçi është shprehur se humbja e albanologut Skënder Gashit është humbje e madhe për të gjithë.

Postimi i Thaçit:

Vdekja e albanologut dhe atdhetarit Skënder Gashi është një humbje e madhe për familjen Gashi dhe të gjithë ne. Profesori Skënder Gashi, ndonëse jetonte në Vjenë, ai ishte gjithmonë në shërbim të kauzës sonë për liri, pavarësi dhe shtetndërtim. Ngushëllime zëvendëskryeministrit Dardan Gashi, familjes Gashi dhe gjithë miqve të tij./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë