Loading…

Thaçi zbutet për ushtrinë

  • 24/03/2017 | 08:15

Thaçi zbutet për ushtrinë

Ka mjaftuar një takim i ambasadorit amerikan, Greg Delawie, në zyrën e presidentit Hashim Thaçi, që ky i fundit ta ndryshojë qasjen ndaj krijimit të ushtrisë së Kosovës.


Në paraqitjet e shpeshtuara ditëve të fundit, në tryeza e media të ndryshme, Thaçi ka promovuar iniciativën e tij që ushtria të themelohet përmes ndryshimit të ligjit, shkruan sot Koha Ditore.

Në disa raste ai ka përsëritur se do të jetë e pamundur të bindet Lista Serbe që ushtria të krijohet përmes ndryshimeve kushtetuese, ashtu siç po kërkojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Por burime të gazetës kanë thënë se tani Thaçi ka ndryshuar qëndrim, veçmas pas takimit të së mërkurës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë