Loading…

Thaçi:Lirimi i Haradinajt lajm i mirë për gjithë Kosovën

  • 27/04/2017 | 09:28

Thaçi:Lirimi i Haradinajt lajm i mirë për gjithë Kosovën

Presidenti i vendi Hashim Thaçi e ka vlerësuar si lajm të mirë lirimin e Ramush Haradinajt pak çaste më parë nga gjykata franceze, ku kreu i AAK’së po mbahej që nga muaji janar nën akuzën e Serbisë për krime lufte.


“Vendimi i Gjykatës së Colmar, që z. Haradinaj të kthehet në Kosovë është lajm i mirë për familjen Haradinaj, për bashkëpunëtorët e tij dhe gjithë Kosovën”, ka shkruar Thaçi, përcjell gazetametro.net

Thaçi ka shtuar se “edhe një herë u vërtetua që shpifjet e shërbimeve serbe kundër Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës janë të paqëndrueshme dhe nuk përfillen nga bota demokratike”. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë