Loading…

Thaqi dhe Mustafa reagojnë pas vrasjes së ambasadorit rus

  • 19/12/2016 | 20:14

Thaqi dhe Mustafa reagojnë pas vrasjes së ambasadorit rus

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryeministri Isa Mustafa kanë reaguar pas vrasjes së ambasadorit të Rusisë në Turqi, Andrey Karlov.

“E dënoj fuqishëm sulmin e tmerrshëm terrorist ndaj Ambsadorit të Rusisë në Ankara”, ka shkruar Thaçi në llogarinë e tij në Tëitter.

Ndërsa kryeministri Isa Mustafa, po ashtu përmes një postimi në Twitter e ka dënuar sulmin ndaj ambasadorit rus në Turqi.

Ai ju ka shprehur ngushëllime të gjithë të prekurve nga kjo vrasje./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë