Loading…

Themelohet grupi i punës për shqyrtimin e Projektligjit për Fondin Sovran

  • 20/09/2023 | 14:00

Themelohet grupi i punës për shqyrtimin e Projektligjit për Fondin Sovran

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti, i drejtuar nga Ferat Shala, kryetar, mbajti mbledhjen e parë për sesionin vjeshtor.


Në këtë mbledhjen komisioni shqyrtoi dhe miratoi Raportin e Punës së Komisionit për sesionin pranveror 2023.

Tutje, komisioni themeloi grupin e punës për shqyrtimin e Projektligjit për Fondin Sovran, kryesuar nga nënkryetarja e këtij komisioni, Jeta Statovci.

Gjithashtu, komisioni shqyrtoi Vendimin e Qeverisë për pozitat e dy anëtarëve të Autoritetit të Komisionit të Konkurrencës, duke e miratuar të njëjtin, për të vazhduar tutje me proceduat.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë