Loading…

Themelohet komisioni hetimor parlamentar për rezervat shtetërore

  • 21/09/2023 | 16:44

Themelohet komisioni hetimor parlamentar për rezervat shtetërore

Pak më parë në Kuvendin e Kosovës është miratuar themelimi i komisionit hetimor parlamentar për rezervat shtetërore.


Këtë komision do ta drejtojë deputeti i PDK’së, Rashit Qalaj, ndërsa nënkryetare do të jetë deputetja e LDK’së, Valentina Bunjaku.

Deri te ky votim, pati përplasje mes pozitës dhe opozitës.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë