Loading…
Themeluesi i Facebook’ut renditet ndër më të pasurit në botë
  • 07/07/2018 | 14:41

Themeluesi i Facebook’ut renditet ndër më të pasurit në botë

Themeluesi i rrjetit social “Facebook”, MarK Zuckerberg ka bërë një tjetër kapërcim në listën e më të pasurve të globit, që janë ende gjallë. Tashmë ai renditet në vendin e tretë.


Mediat e huaja shkruajnë se aksionet e “Facebook”-ut u rritën me rreth 2.4 për qind, duke sjellë rreth 81.6 miliardë dollarë për Zuckerberg, shifër që e ngriti atë në renditje.

Kujtojmë se i pari në listë është Jeff Bezos i “Amazon”, me një pasuri prej rreth 141 miliardë dollarësh, i ndjekur nga themeluesi i “Microsoft” (MSFT), Bill Gates.

Këto të dhëna janë publikuar nga indeksi i “Bloomberg”, mbrëmjen e të premtes.

 

Më të fundit
...
  • 20/05/2019 | 23:38
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë