Loading…

Themeluesi i Twitter po largohet nga posti i drejtorit

  • 29/11/2021 | 17:18

Themeluesi i Twitter po largohet nga posti i drejtorit

Themeluesi dhe drejtori ekzekutiv i rrjetit social amerikan Twitter, Jack Dorsey, do të largohet nga posti i tij, thanë burime të paidentifikuara për CNBC.


Pas shpalljes së këtij lajmi, aksionet e Twitter u rritën me 11%.

Dorsey është aktualisht kryeshefi ekzekutiv i Twitter dhe Square, kompania e tij e pagesave digjitale Square.

“Eliot Management” kërkoi që Jack Dorsey të zëvendësohej si drejtor në vitin 2020, përpara se firma e investimeve të arrinte një marrëveshje me menaxhmentin e Twitter.

Themeluesi i “Eliot Management” dhe miliarderi Paul Singer pyeti nëse Dorsey duhet të drejtojë të dyja kompanitë, duke i kërkuar që të largohet nga funksioni i njërës prej këtyre dy kompanive – Twitter apo Square.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë