Loading…

Thërret ambasadorët e shoqërinë civile të monitorojnë zgjedhjet

  • 17/12/2016 | 12:33

Thërret ambasadorët e shoqërinë civile të monitorojnë zgjedhjet

Kreu i PDK’së, Kadri Veslei, iu ka bërë thirrje ambasadorëve, organizatave ndërkombëtare dhe shoqërisë civile të jenë prezentë të dielën në Drenas ku do të mbahen raundi i dytë për Kryetar Komune.


Pavarësisht se s’ka pasur probleme në raundin e parë pjesëmarrja e ndërkombëtareve e bën procesin edhe më transparent, ka thënë Veseli.

“Zgjedhjet e lira janë baza e çdo demokracie liberale dhe gjithë ne jemi të obliguar që ta ruajmë atë. Partia Demokratike e Kosovës është e përkushtuar që përpos mbarëvajtjes së zgjedhjeve, të siguroj që ato të jenë të lira, pa ndërhyrje dhe transparente” ka theksuar Veseli./gazetametro.net

“E mirëpresim prezencën tuaj në Drenas më 18 Dhjetor 2016”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë