Loading…

Thika pistoletë që përdornin agjentët e Sigurimit në Shqipëri (Foto)

  • 03/12/2016 | 20:57

Thika pistoletë që përdornin agjentët e Sigurimit në Shqipëri (Foto)

Në Bunk’Art 2, projekt që ekspozon atë që kanë bërë agjentët e Sigurimit në Shqipërinë komuniste dhe i gjithë sistemi i atëhershëm.

Aty ekspozohen edhe armë dhe rekuizita tjera që janë përdorur nga ata.

Më poshtë mund të shihni dy llojet e thikës pistoletë, që sipas zyrtarëve të Bunk’Art 2 ka qenë një nga armët më të tmerrshme dhe unikale të përdorura nga gardistët e kohës së diktaturës dhe agjentët e Sigurimit.

2

3

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë