Loading…

Thyhet automjeti me targa RKS në veri, kërcënohen qytetarët

  • 28/09/2021 | 14:55

Thyhet automjeti me targa RKS në veri, kërcënohen qytetarët

Një qytetarit serb nga Mitrovica me inicialet M.P rreth 35-vjeçar, i është thyer automjeti mbrëmë gjatë natës. 


Burime të KosovaPress-it bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur të hënën rreth orës 19:00 në rrugën “Lola Ribar” në veri të Mitrovicës, derisa automjeti Fiat Croma me targa të Rashkës, por edhe targa provuese RKS, ishte i parkuar.

Dyshohet se motivi i këtij incidenti është pajisja me targa RKS nga ana e pronarit të automjetit, ndërsa autori ose autorët e këtij incidenti nuk dihen.

Burimet më tej kanë shtuar se qytetarët e komunave veriore të vendit po kërcënohen nga grupe të caktuara, se të gjithë atyre që pajisen me targa RKS, do t’ua thyejnë automjetet.

KosovaPress-i ka provuar të kontaktojë me zëdhënësin e policisë për rajonin e veriut, por pa sukses.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë