Loading…

Thyhet kisha në Zubin Potok, vidhen disa dinar

  • 01/01/2022 | 08:34

Thyhet kisha në Zubin Potok, vidhen disa dinar

Me datë 28 dhjetor është thyer kisha ortodokse në Zubin Potok dhe janë vjedhur disa para, shkruan Gazeta Metro. 


Në fshatin Zupq të Zubin Potokut dje është raportuar se me datë 28 dhjetor persona të panjohur me forcë kanë depërtuar në brendinë e objektit të kishës ortodokse dhe nga  aty i kanë vjedhur  rreth 800 dinar (monedha serbe).

Më poshtë raporti i plotë:

Fsh. Zupq, Zubin Potok 28.12.2021 – 05:06. Më 31.12.2021 është raportuar se persona të panjohur me forcë kanë depërtuar në brendinë e objektit të kishës ortodokse dhe nga  aty i kanë vjedhur  rreth 800 dinar (monedha serbe).  /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë