Loading…

Tifozët e Dinamo Zagrebit nuk do të lejohen në ‘Fadil Vokrri’, Ballkani ka një paralajmërim për ta

  • 01/10/2023 | 14:42

Tifozët e Dinamo Zagrebit nuk do të lejohen në ‘Fadil Vokrri’, Ballkani ka një paralajmërim për ta

Ballkani do të zhvillojë këtë muaj ndeshjen e dytë në fazën e grupeve të Ligës së Konferencës, ndaj Dinamo Zagrebit.


Kjo ndeshje do të zhvillohet më 5 tetor, në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Në njoftimin e fundit nga klubi therandas është bërë e ditur se me vendim të UEFA-s, tifozët e skuadrës kroate nuk do të lejohen të jenë prezent në stadium.

Kampionët e Kosovës njoftuan se të gjitha biletat janë të personalizuara, andaj kërkuan nga tifozët kroat që të mos provojnë të futen në stadium, pasi që nuk do t’ia dalin.

Njoftimi i plotë nga klubi i Ballkanit:

“Të nderuar futbolldashës,

Ju njoftojmë se biletat e ndeshjes së Konferencës së Evropës, ndërmjet Ballkanit dhe Dinamo Zagrebit janë të personalizuara. Në çdo hyrje të stadiumit, do të ketë kontrolle të rregullta ku verifikohet bileta.

Poashtu me vendim të UEFA-s, për këtë ballafaqim, prania e tifozerisë mysafire është e ndaluar.

Në stadiumin “Fadil Vokrri”, funksionon sistemi digjital, andaj do të bëhet kontrolli i poseduesve të biletave.

Meqenese prania e tifozëve të Dinamo Zagrebit është e ndaluar, me seriozitet rekomandojmë që të mos marrin rrugën për Prishtinë, pasi që pas identifikimit në hyrjet e stadiumit, do t’u mohet hyrja, kurse mjetet e biletës nuk do t’iu rimbrusohen.

Duke shpresuar në mirëkuptimin e të gjithëve, urojmë që çdo gjë të jetë korrekte dhe ndeshja e dytë e grupit C të UECL-së, ndërmjet Ballkanit dhe Dinamo Zagrebit të kalojë në rrethana festive futbollistike, mes kampionëve të dy shteteve mike.

Me respekt,

Fc Ballkani”.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë