Loading…

Tifozët serbë e pësojnë keq në Zvicër: Kështu u rrahën nga policia në Bern

  • 22/08/2019 | 20:29

Tifozët serbë e pësojnë keq në Zvicër: Kështu u rrahën nga policia në Bern

Tifozët serbë të quajtur ‘Delije’ të ekipit ‘Crvena Zvezda’ janë rrahur nga policia zvicerane në Bern, shkruan Gazeta Metro.


Tifozët që kishin shkuar ta shikonin ekipin e tyre që ka luajtur me Young Boys nga Berni, kanë shkaktuar trazira në qytet.

Por, ndaj kësaj ka reaguar policia zvicerane ku ka rrahur dhe i ka protestuar disa nga ta, madje thuhet e ka shtënë edhe në ajër për parandalimin e eksalimit të situatës.

Më poshtë keni dy video ku do të shihni gjithçka rreth kësaj ngjarje./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë