Loading…

Time Kadrijaj pyet Qeverinë: Pse nuk reaguat për mbajtjen e meshës në Kishën Ortodokse shoviniste

  • 11/06/2021 | 11:36

Time Kadrijaj pyet Qeverinë: Pse nuk reaguat për mbajtjen e meshës në Kishën Ortodokse shoviniste

Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj ka kritikuar Qeverinë e Kosovës për mos reagim lidhur me mbajtjen e meshës në Kishën Ortodokse në kampsuin universitar të Prishtinës.


Kadrijaj në seancën e sotme plenare tha se kjo kishë është nacionaliste dhe burim i shovinizmit

“Dje në kampusin universitar u mbajt një mesh, liturgji në një kishë ortodokse, e cila është nacionaliste dhe burim i shovinizmit të ndërtuar ilegalisht. Ndërsa Qeveria e Kosovës nuk kishte as një reagim dhe nuk kishte informacione se është mbajtur. Çfarë qeverie është kjo që nuk ka informata se çfarë po ndodh në Kosovë”, tha ajo.

Seanca e Kuvendit po vazhdon, ku ndër të tjera pritet edhe raportimi i kryeministrit Albin Kurti lidhur me dialogun Kosovë-Serbi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]metro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë