Loading…

Tirana në alarm për një ‘valixhe bombë’, flasin Policia

  • 01/04/2018 | 18:39

Tirana në alarm për një ‘valixhe bombë’, flasin Policia

Një çantë e braktisur është pikasur përballë Qendrës së Informimit të BE në Tiranë, pranë Pallatit të Kongreseve.


Policia kishte arritur në vendngjarje dhe ka rrethuar zonën, ndërsa ekspertët kryen eksperimentuin për të vërtetuar nëse brenda saj ka lëndë plasëse.

Mirëpo, ka rezultuar i rremë alarmi për bombë në Tiranë. Policia dhe forcat xheniere kanë bërë shpërthimin e kontrolluar dhe ka rezultuar se ka qenë bosh.

Policia vijon hetimet për të gjetur personin që e ka lënë aty.

Po ashtu policia ka njoftuar se ‘në lidhje me valixhen e ndodhur në afërsi të pallatit të “Kongreseve” pas veprimeve të ekspertëve ka rezultuar se nuk ka probleme”.

Kjo nuk është hera e parë që në Tiranë ka alarm për bombë nga një valixhe. Kështu ndodhi edhe muaj më parë, transmeton gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë