Loading…

Tirana pëson disfatë nga Dudelange

  • 06/07/2022 | 21:43

Tirana pëson disfatë nga Dudelange

Tirana ka pësuar disfatë në ndeshjen e parë të raundit të parë kualifikues të Ligës së Kampionëve pasi është mposhtur nga Dudelange, skuadër nga Luksemburgu.


Skuadra shqiptare pësoi disfatë me rezultat minimal 1-0 dhe golin e vetëm për mysafirët e realizoi Hassan në minutën e 71\, transmeton KosovaPress.

Të dy skuadrat e përfunduan ndeshje me nga një lojtar më pak në fushë pasi nga radhët e vendasve u përjashtua Kirch në minutën e 54’, kurse nga radhët e Tiranës me karton të kuq u ndëshkua Limaj në minutën e 68’.

Ndeshje kthyese zhvillohet në Shqipëri pas një jave.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë