Loading…

Tjetër çmim për Ronaldon: Zgjidhet lojtari i muajit në Serie A

  • 04/12/2020 | 20:57

Tjetër çmim për Ronaldon: Zgjidhet lojtari i muajit në Serie A

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është zgjedhur lojtari më i mirë i muajit nëntor në Serie A, shkruan Gazeta Metro. 


Cristiano Ronaldo është duke kaluar formë të jashtëzakonshme në Juventus në këtë sezon.

Përveç rekordeve me gola që ka arritur të thyejë, CR7 tani po arkivon edhe suksese të tjera.

Në tri ndeshje sa ka luajtur në muajin nëntor, Ronaldo arriti të luajë në to për 200 minuta dhe ka shënuar 5 gola.

Për këto statistika dhe shumë të tjera, Serie A ka vendosur që ta përzgjedhë atë si lojtarin më të mirë për muajin nëntor.

Këtë çmim portugezi do ta marrë të shtunën para ndeshjes ndaj Torino.//gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë