Loading…

Tjetër koalicion për balotazh, AAK dhe LDK arrijnë marrëveshje në këtë komunë

  • 05/11/2021 | 12:02

Tjetër koalicion për balotazh, AAK dhe LDK arrijnë marrëveshje në këtë komunë

AAK do ta përkrahë LDK-në në zgjedhjet e balotazhit për kryetarë komunash në Fushë Kosovë.

Kjo është bërë e ditur me anë të një komunikate për media nga AAK të cilët kanë kërkuar nga votuesit e tyre që të përkrahin kandidatin e LDK-së, Burim Berisha.

“Vota e çdo antari të AAK-së në Fushë Kosovë, nga sot konfirmon rreshtim të vullnetshëm të elektoratit të saj për mbështetje të plotë të Z. Burim Berisha, i cili me datë 14 Nëntor 2021 përmes verdiktit të popullit do të jetë Kryetar i Komunës së Fushë Kosovës”, thuhet në njoftim.

Postimi i plotë:

Pas konsultimit me të gjitha strukturat dhe antarësinë e AAK-së në Fushë Kosovë kemi marrë vendim që në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale për Kryetar të Komunës së Fushë Kosovës të mbështesim kandidatin e LDK-së Burim Berishen.

Vota e çdo antari të AAK-së në Fushë Kosovë, nga sot konfirmon rreshtim të vullnetshëm të elektoratit të saj për mbështetje të plotë të Z. Burim Berisha, i cili me datë 14 Nëntor 2021 përmes verdiktit të popullit do të jetë Kryetar i Komunës së Fushë Kosovës.

Na priftë e mbara!.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë