Loading…

Tjetër skandal nga Samsung

  • 05/11/2016 | 12:22

Tjetër skandal nga Samsung

Samsung ka tërhequr nga tregu 2.8 milionë makina të larjes së rrobave nga tregu në Shtetet e Bashkuara për shkak të problemeve me “shpejtësinë e madhe të rrotullimit”.

Vendimi erdhi pas raportimeve nga terreni për mosfunksionim adekuat të makinave, duke shkaktuar kështu eksplodime dhe lëndime fizike të nëntë konsumatorëve.

washer1

Kjo është tërheqja më e madhe nga tregu që urdhëron Samsung brenda gjashtë muajsh pas skandalit që ndodhi me telefonin Samsung Galaxy Note 7, ku kompania kishte tërhequr prapa 2 milionë pajisje për shkak të djegies së baterive.

washer2

Makinat në fjalë ishin prodhuar në periudhën mas marsit të vitit 2011 dhe nëntorit të 2016 –ës. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë