Loading…

Tmerri në restorante, mbyllen 2 që mbanin ushqime pa afat

  • 21/08/2018 | 14:27

Tmerri në restorante, mbyllen 2 që mbanin ushqime pa afat

Dy lokale janë mbyllur në Llogara për shkak të ambienteve pa kushte higjieno-sanitare dhe me produkte të skaduar.


Konkretisht, gjatë aksionit që AKU po ushtron në zonat bregdetare, trupa inspektuese e Vlorës ka evidentuar 2 subjekte, me aktivitet “Restorant” dhe “Piceri” ku kryenin veprimtari në kundërshtim me standardet e sigurisë ushqimore si dhe në kushte të rënda higjeno-sanitare.

Ndaj dy subjekteve janë marrë masë administrative gjobë (për kushte të rënda higjeno-sanitare dhe produkte të skaduara) si dhe bllokim të pjesshëm të aktivitetit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë