Loading…

Toblerone ndryshon pamjen

  • 09/11/2016 | 15:03

Toblerone ndryshon pamjen

Prodhuesi i qokolatës “Toblerone” ka vendosur që të ndërrojë dizajnin e saj, arsyeja kryesore është se qokolata peshonte shumë dhe që të ketë çmim më të ulët në Britaninë e Madhe.

Kopmania Mondelez International, ka thënë se ky ndryshim në pamje dhe në çmim nuk ka të bëjë me BREXIT-in në Mbretërinë e Bashkuar të Anglisë.

Por, adhuruesit e saj janë çmendur ngase nuk u pëlqen pamja e re e qokolatës!

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë