Loading…

Toleranca fetare në Kosovë: Imami nga Drenica festoi Pashkët në Gjakovë (Foto)

  • 17/04/2017 | 10:25

Toleranca fetare në Kosovë: Imami nga Drenica festoi Pashkët në Gjakovë (Foto)

Imami nga Drenasi, Mulla Osman Musliu ua ka uruar Pashkët të gjithë shqiptarëve të besimit krishterë. Ai madje dje gjatë ditës ishte mysafir në një familje gjakovare për të festuar së bashku këtë festë.


“Ju keni fenë tuaj (që i përmbaheni), e unë kam fenë time (që i përmbahem).(Kur”an). Andaj të gjithë shqiptarve të besimit krishter urime Pashkët!”, ka shkruar ai në profilin e tij në Facebook.

Ndërsa mikpritësi nga Gjakova, Marjan Ndoja ka shkruar: Sot patem në vizitë për festën e Pashkëve Imamin Osman Musliu me shokë. Nuk ka vlerë me të madhe se sa te kremtojmë së bashku me komunitetet tjera fetare, kētu dua t’i referohem thënies se at Gjergj Fishtes i cili me se miri e përshkruan tolerancen fetare tek Shqiparet ” vërtetë ne kemi bajram e pashkë por shqiptarinë e kemi bashkë”. Prandaj, falenderojë nga zemra mysafirët nga Drenica.

img_2624

img_2625

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë