Loading…

Top Channel realizon reportazh mahnitës për Shpellën e Gadimes (Video)

  • 17/11/2016 | 10:32

Top Channel realizon reportazh mahnitës për Shpellën e Gadimes (Video)

Shumë prej jush nuk e dinë që në Kosovë gjendet shpella e katërt, ndër më të bukurat në botë.

Ekipi i emisionit Në Shtëpinë Tonë nga Top Channel ka vizituar Shpellën e Gadimës, që ndodhet rreth 25 kilometra larg nga Prishtina.

“Shpella e Mermert”, apo siç njihet “Shpella e Gadimës”, në Lipjan të Kosovës, është një monument dhe pasuri e madhe natyrore në Kosovë.
Këtu, stalagmitet, stalaktitet dhe oragonitet krijojnë një hapësirë mbreslënëse.

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë