Loading…

‘Topi i Artë’ i takon futbollistes amerikane, Megan Rapione

  • 02/12/2019 | 21:18

‘Topi i Artë’ i takon futbollistes amerikane, Megan Rapione

Futbollistja amerikane, Megan Rapione, e ka fituar çmimin e ‘Topit të Artë’ për vitin 2019 në konkurrencën e femrave, transmeton Gazeta Metro.


Çmimi ‘Topi i Artë’ i dhurohet futbollistes më të mirë të vitit dhe ky çmim për vitin 2019 i ka takuar mesfushores amerikane, Megan Rapione.

Ajo gjatë këtij viti ka arritur që të shpallet kampione e botës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, teksa gjatë vitit e ka fituar edhe çmimin si ‘Futbollistja më e mirë e vitit 2019’ nga FIFA.

Pas saj u renditen Lucy Bronxe dhe Alex Morgan./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë