Loading…

Topi i Artë: Pozita 10, 9 dhe 8, publikohen emrat e futbollistëve

  • 02/12/2019 | 20:57

Topi i Artë: Pozita 10, 9 dhe 8, publikohen emrat e futbollistëve

‘France Football’ ka filluar të kompletojë renditjen për ‘Topin e Artë’ nga numri 30’të e poshtë, deri te momenti kur do të shpallet edhe më i miri për vitin 2019, transmeton Gazeta Metro.


Sonte me fillim prej orës 20:30 në Paris ka filluar të mbahet ceremonia e organizuar nga ‘France Football’, ku do të ndahet çmimi i ‘Topit të Artë’.

Në garë për ta fituar këtë çmim janë Lionel Messi, Virgil van Dijk dhe Cristiano Ronaldo, me sulmuesin argjentinas të Barcelonës që po cilësohet si favorit.

Pasi publikuan listën e parë nga 30 deri në 11, tani është publikuar lista e futbollistëve edhe deri te numri 8 dhe renditja ësht kjo: Riyad Mahrez, Bernado Silva dhe Robert Lewandowski./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë