Loading…

Topthat me çokollatë janë baza e çdo feste

  • 30/12/2021 | 22:26

Topthat me çokollatë janë baza e çdo feste

Për të gjithë dashamirët e çokollatës!


Përbërësit:

▪ 200 g sheqer
▪ 200 gr gjalpë
▪ 300 gr biskota
▪ 100 g çokollatë të zezë
▪ 200 gr miell kokosi
▪ 1 dl qumësht

Për dekorim:

▪ 70 gr miell kokosi

Përgatitja:

Grini biskotat në blender. Ngrohni qumështin në një enë në shporet dhe shkrini me radhë sheqerin, gjalpin dhe çokollatën.

Përziejini të gjitha mirë.

Masës së nxehtë i shtoni biskotat e bluara dhe i përzieni. Shtoni miellin e kokosit në përzierje dhe përzieni mirë. Lëreni përzierjen në të ftohtë për afro 10 minuta.

Bëni toptha dhe i rrotulloni në miell kokosi. Vendosni topthat në shporta të vogla letre dekorative.

Lëreni në frigorifer për të paktën tri orë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë