Loading…

Tornado godet qytetin gjerman, ka disa të lënduar

  • 30/09/2021 | 23:29

Tornado godet qytetin gjerman, ka disa të lënduar

Një tornado e fuqishme  ka goditur qytetin gjerman të Kiel, duke shkaktuar dëme të mëdha materiale dhe  lënduar disa persona.


Policia, zjarrfikëset dhe ekipet  e shpëtimit ndodhen aktualisht në vendngjarje.

Videot të cilat kanë bërë xhiron e rrjeteve sociale tregojnë imazhe të pemëve të shkulura dhe shtëpive të dëmtuara.

Autoritetet  gjermane bëjnë me dije se katër persona janë dëmtuar rëndë ndërsa disa  të tjerë kanë pësuar dëmtime të lehta.

Sipas meteorologëve Kiel do të goditet nga erëra të tjera të forta dhe reshje të dendura gjatë fundjavës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë