Loading…

Torta më e thjeshtë në kushtet e shtëpisë, ëmbëlsi e mrekullueshme

  • 13/11/2021 | 15:20

Torta më e thjeshtë në kushtet e shtëpisë, ëmbëlsi e mrekullueshme

Kjo recetë është shumë e thjeshtë në përgatitje, përbërësit e saj janë bazikë, kërkon pak durim dhe kujdes në përgatitje dhe shija e saj do t’ju ëmbëlsojë pa masë, bashkë me më të dashurit tuaj në familje.


Është një recetë ideale, e cila mund të përgatitet në raste ditëlindjesh, festash e gëzimesh familjare por edhe gjatë fundjavave.

AgroWeb.org ju udhëzon më poshtë të gjithë hapat që duhet të ndiqni për të përgatitur tortën e shtëpisë krejt lehtë në kuzhinën tuaj.

Përbërësit

(Përbërësit më poshtë janë për një tortë për 10 persona)

Për Pandispanjën
5 kokrra vezë

1 filxhan çaji miell gruri

5 lugë gjelle të mbushura me sheqer

1 lugë kafeje me gjalpë të freskët

Për Kremin e Pastiçerisë

2 të bardha veze

4 lugë gjelle me miell gruri

1 filxhan çaji e gjysmë me qumësht

½ lugë gjelle me gjalpë të freskët

4 lugë gjelle sheqer

Për Kremin e Gjalpit
100 gr gjalpë pako gjalpë

5 lugë gjelle sheqer

Për Aromatizimin dhe Kombinimin
1 filxhan kafeje liker

1 filxhan kafeje me arra të thërrmuara

½ filxhan çaji me reçel qershie

Përgatitja

Si fillim, AgroWeb.org ju udhëzon të nisni me përgatitjen e pandispanjës.

Rrihni në një tas të bardhat e vezëve veçmas përreth 20-30 minuta derisa vëllimi i masës të dy apo trefishohet dhe masa të fryhet e të bëhet kompakte.

Më vete rrihni të verdhat e vezëve, shtoni aty gjysmën e sasisë së miellit, përzjeini mirë me telin e kuzhinës.

Këtë masë shtojeni tek masa e vezëve të bardha të rrahura, shtoni edhe pjesën tjetër të miellit dhe përzjeini me telin e kuzhinës.

Duhet patur kujdes që gjatë përzjerjes së vezëve me miellin, vëllimi i vezëve të mos ulet.

Më pas, lyeni një tavë me gjalpë në të gjithë sipërfaqen e saj, shtoni aty masën e brumit të përgatitur dhe futeni të piqet në furrë në 200 gradë për 30-35 minuta.

Pandispanja lihet të ftohet për 4-5 orë.

Më pas pritet në dy apo tri shtresa.

Ndërkohë që pandispanja ftohet përgatisni kremin e pastiçerisë.

Në një tas shtoni të bardhat e vezëve, miellin, gjalpin, sheqerin dhe qumështin.

Përzjeini mirë me telin e kuzhinës dhe vendosini në zjarr duke i përzjerë vazhdimisht derisa masa të marrë valë duke pasur kujdes që të mos ngjitet në tenxhere.

E heqim nga zjarri dhe e aromatizojmë me vanilje, e lëmë të ftohet.

Për kremin e gjalpit, kaloni në mikser sheqerin dhe gjalpin derisa të krijohet një masë kremoze e butë.

Pasi të keni përgatitur pandispanjën, kremin e pastiçerisë dhe kremin e gjalpit nisni përgatitjen e tortën.

Torta

Secilën nga shtresat e pandispanjës përkateni me disa pika liker dhe me pak shurup sheqeri (zjeni në një tenxhere një gotë ujë me gjysmë gote sheqer derisa shurupi të lidhet në formën e sherbetit).

Lyejeni seciluen shtresë me krem pastiçerie dhe vendosini njëra mbi tjetrën. Nëse preferoni mund të shtoni edhe disa arra të thërrmuara në secilën nga shtresat e pandispanjës, copëza çokollate apo përbërës të tjerë sipas preferencës.

Në fund, lyejeni të gjithë tortën anash me kremin e gjalpit dhe sipër me kremin e pastiçerisë.

Vendosni arrat e thërrmuara anash tortës si edhe në sipërfaqe dhe dekorojeni me kokrra reçeli sipër.

Torta është gati për t’u servirur dhe ruhet në frigorifer.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]gazetametro.net
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë