Loading…

Totaj: Gjatë qeverisjes sonë gjysma e drejtorive do të udhëhiqen nga gratë

  • 12/10/2021 | 17:19

Totaj: Gjatë qeverisjes sonë gjysma e drejtorive do të udhëhiqen nga gratë

Kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, së bashku me bashkëshorten e tij, nënkryetaren e PDK-së Vlora Çitaku dhe deputeten Blerta Deliu, kanë zhvilluar takime të shumta me biznese të ndryshme në “Abi Çarshi”.

Totaj thekson se gratë e PDK-së kanë një rol të pazëvendësueshëm dhe kontributi i tyre është i jashtëzakonshëm për fitoren në zgjedhjet e 17 tetorit.

Ai tutje ka thënë se gjatë qeverisjes së tyre shumica e drejtorive do të udhëhiqen nga gratë.

“Gruaja e angazhuar është shtyllë e një shoqërie të qëndrueshme e të barabartë. Ne do të kujdesemi që barazia gjinore të respektohet gjatë mandatit tonë nëpër institucionet komunale. Përveç planeve konkrete në fuqizimin e gruas, gjatë qeverisjes sonë gjysma e drejtorive do të udhëhiqen nga gratë. Sepse vetëm bashkë e ndërtojmë Prizrenin e të gjithëve’ shkruan Totaj.

Postimi i plotë:

Bashkëshortja Flutura së bashku me nënkryetaren Vlora Çitaku, deputeten tonë Blerta Deliu-Kodra, ish-deputetën nga Prizreni, Luljeta Gutaj-Veselaj e kandidatet tona për asamble, realizuan takime të shumta me biznese të ndryshme në “Abi Çarshi”. Gratë e PDK-së kanë një rol të pazëvendësueshëm dhe kontributi i tyre është i jashtëzakonshëm për fitoren në zgjedhjet e 17 tetorit.

Gruaja e angazhuar është shtyllë e një shoqërie të qëndrueshme e të barabartë. Ne do të kujdesemi që barazia gjinore të respektohet gjatë mandatit tonë nëpër institucionet komunale. Përveç planeve konkrete në fuqizimin e gruas, gjatë qeverisjes sonë gjysma e drejtorive do të udhëhiqen nga gratë. Sepse vetëm bashkë e ndërtojmë Prizrenin e të gjithëve ❤

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë