Loading…

Totaj për arsimin: Depolitizim, rritje e cilësisë dhe sigurisë në shkolla e çerdhe të reja

  • 25/09/2021 | 21:21

Totaj për arsimin: Depolitizim, rritje e cilësisë dhe sigurisë në shkolla e çerdhe të reja

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj ka paraqitur sot planprogramin e tij për qeverisje për arsim, shkruan Gazeta Metro.


Ai ka thënë se do të ketë mision depolitizimin e arsimit, rritjen e cilësisë dhe sigurisë në shkolla e çerdhe.

Ai gjithashtu ka thënë se do të punojë në ndërtimin e çerdheve të reja dhe institucioneve të qëndrimit ditor.

“Zotimet tona për arsimin janë konkrete. Cilësi më të madhe, menaxhim më të mirë të shkollave në bashkëpunim me komunitetin dhe prindërit. Siguri e digjitalizim. Çerdhe të reja dhe institucione të qëndrimit ditor. Bashkë për Prizrenin.”, shkruan Totaj.

Shikoni videon:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë