Loading…

Tradhtar në Pakistan, hero në SHBA: Jeta e vetmuar e mjekut që lokalizoi Bin Ladenin

  • 01/05/2021 | 13:57

Tradhtar në Pakistan, hero në SHBA: Jeta e vetmuar e mjekut që lokalizoi Bin Ladenin

I konsideruar tradhtar në Pakistan, por i lëvduar si hero nga Shtetet e Bashkuara, Shakeel Afridi po e paguan një çmim të lartë për rolin e tij në kapjen e Osama Bin Ladenit.


Shakeel Afridi udhëhoqi një program vaksinimi për ta gjetur kreun e Al Kadiës.

Qëllimi i tij ishte të nxirrte një mostër AND’je nga kompleksi i Bin Ladenit.

Afridi tani ndodhet në izolim në një qeli burgu në Pakistan. Ai kurrë nuk është gjetur fajtor për ndonjë gjë në lidhje me operacionin që vrau Bin Ladenin, por Afridi po vuan një dënim prej 33 vjetësh burgim për financim të një grupi kryengritës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë