Loading…

‘Tradhti me letra’ edhe në një tjetër festival ndërkombëtar

  • 11/03/2017 | 10:09

‘Tradhti me letra’ edhe në një tjetër festival ndërkombëtar

Filmi “Tradhti me letra” seleksionohet edhe në një tjetër festival ndërkombëtar.


Kësaj rradhe filmi i metrazhit të shkurtër “Tradhti me letra” i regjisorit Valmir Tertini është pranuar në “Tiburon International Film Festival”, i cili do të mbahet prej 14 deri 21 prill. 2017

17270919_10211662367585949_589459009_n

Filmi nga Valmit Tertini në rolin kryesor ka aktorët Albulena Kryeziu, Fisnik Zeqiri dhe Aleksandra Ualuk dhe trajton problematikën e martesave të kosovarëve në vendet e Europës me qëllim të përfitimit të statusit ligjor.

Filmi i regjisorit Tertini “Tradhti me letra” ka marr pjesë në shumë festivale ndërkombëtare. Ndër festivalet që ka marrë pjesë dhe është shpërblyer përmendim edhe Firs Step Film Festival në Shqipëri, DC Festival Awards në Francë,  Festivalin e Los Angelos Cine Fest, Festivalin Dramatic Critic Awards, Mediteran Film Festival në Itali. Ndërsa ka rrëmbyer gjithsej nëntë çmime. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë