Loading…

Tragjedi në Kroaci: Aksidentohet autobusi me targa polake, të paktën 11 të vdekur dhe 34 të plagosur

  • 06/08/2022 | 10:33

Tragjedi në Kroaci: Aksidentohet autobusi me targa polake, të paktën 11 të vdekur dhe 34 të plagosur

Një autobus me targa polake është përfshirë në një aksident të rëndë mëngjesin e sotëm në autostradën A4 Zagreb-Goriçan.


Deri më tani raportohet për 11 persona të vdekur në vend, ndërsa 34 të tjerë  u plagosën lehtë, por këto shifra jozyrtare mund të mos jenë përfundimtare, raporton media “Jutarnji”.

Deri më tani nuk ka asnjë informacion zyrtar për shkaqet e këtij aksidenti dhe as për rrethanat në të cilat ka ndodhur, por jozyrtarisht raportohet se shoferin mund ta ketë zënë gjumi në timon.

Policia, së bashku me ekipet e tjera të ndihmës së parë, si emergjenca dhe zjarrfikësit, janë në vendngjarje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë