Loading…

Tragjedia me 12 të vdekur: Pamje pak minuta përpara se autobusi polak në Kroaci të aksidentohej

  • 06/08/2022 | 17:07

Tragjedia me 12 të vdekur: Pamje pak minuta përpara se autobusi polak në Kroaci të aksidentohej

Mediat kroate kanë publikuar pamjet e sigurisë në autostradën A4 në Kroaci të autobusit që po vinte nga Polonia shtatë minuta para aksidentit, që la të vdekur 12 persona.


Siç raporton Index.hr, në video shihet autobusi që lëviz normalisht në autostradë në korsinë e djathtë dhe nuk vërehet asnjë sjellje e pazakontë e shoferit.

Shtatë minuta më vonë, autobusi doli nga autostrada. 11 persona vdiqën në vend, ndërsa personi i 12-të vdiq në spital.

32 persona kanë mbetur të plagosur, 19 prej tyre në gjendje të rëndë. Në gjendjen më të rëndë, është një person të cilit i rrezikohet jeta dhe iu është nënshtruar një operacioni të gjatë për t’i shpëtuar jetën.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë